Skip to main content

Uzlabo savu SEO ar šīm web dizaina labākajām praksēm, kas jāzina katram izstrādātājam

Uzlabo savu SEO ar šīm web dizaina labākajām praksēm, kas jāzina katram izstrādātājam
15/03/2023

Mūsdienu konkurējošajā digitālajā vidē ar vizuāli pievilcīgu mājas lapu nepietiek. Jums ir jāoptimizē sava mājas lapa meklētājprogrammām, lai nodrošinātu, ka tā ieņem augstu vietu meklēšanas rezultātos un piesaista pareizo auditoriju. Šī raksta mērķis ir sniegt jums norādījumus par SEO draudzīgas mājas lapas izveides procesu, izklāstot labāko praksi, kas jāzina ikvienam web izstrādātājam. Mēs arī apspriedīsim biežāk sastopamās SEO kļūdas, no kurām jāizvairās, un to, cik svarīgi ir nepārtraukti uzraudzīt un uzlabot savas mājas lapas rezultātus.

SEO draudzīga web dizaina nozīme

Labi izstrādāta mājas lapa var būt spēcīgs mārketinga rīks, taču tās efektivitāte ir ļoti ierobežota, ja potenciālie klienti to nevar atrast. Tieši šajā gadījumā ir vajadzīga optimizācija meklētājprogrammām (SEO). Ievērojot SEO paraugpraksi web dizainā, jūs varat uzlabot savas mājas lapas redzamību meklētājprogrammu rezultātos un palielināt organisko apmeklējumu. Tas, savukārt, palīdzēs jums sasniegt jūsu uzņēmējdarbības mērķus, neatkarīgi no tā, vai tie ir pārdošanas veicināšana, vadītāju piesaiste vai zīmola atpazīstamības veidošana.

Labākā prakse SEO draudzīgam web dizainam

Responsīvs dizains

Responsīvs web dizains automātiski pielāgo jūsu vietnes izkārtojumu un satura izmērus tā, lai tie atbilstu tās ierīces ekrānam, kas tiek izmantota tās apskatei. Tādējādi tiek nodrošināta nevainojama lietotāja pieredze visās ierīcēs, tostarp mobilajos tālruņos, planšetdatoros un galda datoros. Tā kā Google meklēšanas rezultātos prioritāti piešķir mobilajām ierīcēm draudzīgām mājas lapām, responsīva dizaina ieviešana ir ļoti svarīga SEO optimizācijai.

Ātrs ielādes laiks

Lēna ielāde mājas lapās ir galvenais traucēklis gan lietotājiem, gan meklētājprogrammām. Lai uzlabotu vietnes ielādes ātrumu, apsveriet iespēju optimizēt attēlus, samazināt kodu un izmantot pārlūkprogrammas kešatmiņu. Izmantojiet arī tādus rīkus kā Google PageSpeed Insights, lai identificētu un novērstu jebkādus darbības traucējumus.

Skaidra un precīza navigācija

Intuitīva un viegli vadāma mājas lapa ļauj lietotājiem viegli atrast meklēto informāciju, tādējādi palielinot iespējamību, ka viņi ilgāk uzturēsies jūsu lapā. Tas ne tikai uzlabo lietotāju pieredzi, bet arī sūta pozitīvus signālus meklētājprogrammām, kas var uzlabot jūsu lapas pozīciju.

Pareiza HTML struktūra

Izmantojot atbilstošas HTML tagus un pareizi strukturējot saturu, meklētājprogrammām ir vieglāk pārmeklēt un saprast jūsu vietni. Pārliecinieties, ka izmantojat virsrakstu tagus (H1, H2, H3 utt.), lai uzsvērtu svarīgu saturu un izveidotu loģisku hierarhiju.

Atslēgvārdu izmantošana saturā

Attiecīgu atslēgvārdu iekļaušana saturā, virsrakstos un meta aprakstos palīdz meklētājprogrammām saprast, par ko ir jūsu mājas lapa, un saskaņot to ar lietotāju pieprasījumiem. Veiciet atslēgvārdu izpēti, lai noteiktu vērtīgākos jūsu nišas terminus, taču izvairieties no atslēgvārdu pārpildīšanas, jo tas var kaitēt jūsu SEO aktivitātēm.

Attēlu optimizēšana

Lieli, neoptimizēti attēli var palēnināt jūsu vietnes darbību un negatīvi ietekmēt jūsu meklēšanas pozīcijas. Lai optimizētu attēlus, kompresējiet tos, nezaudējot kvalitāti, izmantojiet aprakstošus failu nosaukumus un pievienojiet alt tekstu, lai sniegtu kontekstu meklētājprogrammām un palīdzētu lietotājiem ar redzes traucējumiem.

Uz mobilajiem ierīcēm orientēta pieeja (Mobile-first Approach)

Tā kā lielākā daļa interneta lietotāju nāk no mobilajām ierīcēm, ir ļoti svarīgi, lai jūsu mājas lapas izstrāde būtu orientēta uz mobilo ierīču lietošanu. Tas nozīmē, ka prioritāte ir mobilā lietotāja pieredze un ka lapas funkcijas nevainojami darbojas viedtālruņos un planšetdatoros.

Iekšējās saites

Iekšējās saites savieno dažādas jūsu vietnes lapas, palīdzot lietotājiem un meklētājprogrammām orientēties jūsu saturā. Tas uzlabo lietotāja pieredzi un palīdz meklētājprogrammām izprast jūsu lapas struktūru. Izmantojiet aprakstošu enkurtekstu un nepārspīlējiet ar pārāk daudz iekšējām saitēm.

Pieejams un viegli lasāms saturs

Viegli lasāma un saprotama satura izveide ne tikai sniedz labumu lietotājiem, bet arī palīdz meklētājprogrammām indeksēt jūsu mājas lapu. Izmantojiet skaidru, kodolīgu valodu, sadaliet lielus teksta blokus ar virsrakstiem un apakšvirsrakstiem un pārliecinieties, ka fontu izmērs un krāsu kontrasts ir pietiekami liels, lai nodrošinātu lasāmību.

Sociālo tīklu integrācija

Integrējot sociālo mediju pogas savā tīmekļa vietnē, lietotāji var viegli dalīties ar jūsu saturu, tādējādi palielinot tā sasniedzamību un potenciālu piesaistīt jaunus apmeklētājus. Tas var arī signalizēt meklētājprogrammām, ka jūsu saturs ir vērtīgs un to ir vērts ierindot augstāk meklēšanas rezultātos.

SSL sertifikāti un drošība

Drošas mājas lapas (HTTPS) izveide ir būtiska, lai aizsargātu lietotāju datus un vairotu apmeklētāju uzticību. Arī Google mājas lapu drošību uzskata par vienu no vietņu klasifikācijas faktoriem, tāpēc pārliecinieties, ka ir instalēts SSL sertifikāts un ka jūsu mājas lapā tiek izmantoti jaunākie drošības noteikumi.

Biežāk sastopamās SEO un web dizaina kļūdas, no kurām jāizvairās

Atslēgvārdu pārpildīšana (Keyword Stuffing)

Pārmērīga atslēgvārdu izmantošana saturā var radīt sliktu lietošanas pieredzi, un meklētājprogrammas to var apzīmēt kā spamu. Koncentrējieties uz kvalitatīva, vērtīga satura veidošanu, kas dabiski ietver jūsu mērķa atslēgvārdus.

Slikta lietotāja pieredze (UX)

Neskaidra vai nomācoša lietotāja pieredze var likt apmeklētājiem pamest jūsu lapu, palielinot atteikumu skaitu un negatīvi ietekmējot jūsu meklēšanas pozīcijas. Veidojot mājas lapu, prioritāti piešķiriet lietošanas ērtībai un lietotāja pieredzei.

Bojātas saites (Broken Links)

Bojātas saites var kaitēt jūsu lapas uzticamībai un traucēt meklētājprogrammu pārlūkiem indeksēt jūsu saturu. Regulāri pārbaudiet, vai jūsu vietnē nav bojātu saišu, un pēc iespējas ātrāk tās salabojiet.

Nepārtraukta uzlabošana un monitorings

SEO ir nepārtraukts process, kas prasa regulāru uzraudzību un atjauninājumus, lai apsteigtu konkurentus un pielāgotos izmaiņām meklētājprogrammu algoritmos. Izmantojiet tādus rīkus kā Google Analytics un Google Search Console, lai sekotu līdzi savas mājas lapas sniegumam un pieņemtu uz datiem balstītus lēmumus par uzlabojumiem.

Secinājumi

Jebkuram uzņēmumam, kas vēlas gūt panākumus, ir jāizveido SEO draudzīga mājas lapa, lai gūtu panākumus internetā. Ievērojot šajā rakstā aprakstīto web dizaina paraugpraksi, jūs būsiet ceļā uz meklēšanas pozīciju uzlabošanu, organiskās apmeklētības palielināšanu un sava biznesa mērķu sasniegšanu. Atcerieties, ka SEO ir nepārtraukts process, tāpēc nepārtraukti uzraugiet savas vietnes sniegumu un pēc vajadzības veiciet uzlabojumus.

Biežāk uzdotie jautājumi

 • Kā web dizains ietekmē SEO?
  Web dizains ietekmē SEO, ietekmējot tādus faktorus kā lapas ātrums, draudzīgums mobilajām ierīcēm un lietotāja pieredze, kurus meklēšanas sistēmas ņem vērā, klasificējot vietnes.
 • Vai responsīvais dizains ir tas pats, kas “mobile-first” dizains?
  Ar responsīvo dizainu apzīmē mājas lapas spēju pielāgot tās izkārtojumu dažādiem ekrāna izmēriem, savukārt “mobile-first” dizains nozīmē, ka, veidojot mājaslapu, prioritāte ir mobilā lietotāja pieredze.
 • Kāpēc SEO ir svarīga iekšējā sasaiste?
  Iekšējās saites palīdz lietotājiem un meklētājprogrammām orientēties jūsu mājas lapā, uzlabojot lietotāja pieredzi un palīdzot meklētājprogrammām izprast jūsu satura struktūru un atbilstību.
 • Kādus rīkus es varu izmantot, lai uzraudzītu savas vietnes SEO veiktspēju?
  Daži no populārākajiem rīkiem jūsu mājas lapas SEO rādītāju uzraudzībai ir Google Analytics, Google Search Console, SEMrush, Moz un Ahrefs.
 • Cik bieži man jāatjaunina sava mājas lapa SEO vajadzībām?
  Nav konkrētu noteikumu, cik bieži jums vajadzētu atjaunināt savu mājas lapu, taču ir svarīgi nepārtraukti uzraudzīt lapas darbību un pēc vajadzības veikt uzlabojumus. Regulāra svaiga satura pievienošana, bojāto saišu labošana un novecojušās informācijas atjaunināšana var palīdzēt saglabāt un uzlabot jūsu SEO pozīcijas.

druvoWEB

39102582 1657971627644694 8986837197042745344 o 65449c8b Uzlabo savu SEO ar šīm web dizaina labākajām praksēm, kas jāzina katram izstrādātājam

Mūsdienīgs mājas lapu dizains

ir IDEJA?

REALIZĒSIM TO KOPĀ!

Meklē web dizaineri vai izstrādātāju, kas pacels Tavu mājas lapu jaunā līmenī? Sazinieties ar mani šodien, lai uzzinātu vairāk.

druvoWEB

Mājaslapu izstrāde uzņēmumiem, kuriem rūp viņu digitālā vide.

Seko  —

©   druvoWEB.